Informacja dotycząca wiaty śmietnikowej w Silnowie

Informujemy , że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Stowarzyszenie „Silnowo 2020” przejmuje odpowiedzialność za utrzymanie punktu segregacji odpadów komunalnych w Silnowie (wiata przy przystanku). Nasze działanie podyktowane jest tym, że od dłuższego czasu miejsce to jest traktowane jako „śmietnik osiedlowy”, gdzie trafia wszystko co ludziom zawadza w domach, garażach i na działkach letniskowych. Nie trzeba tego tłumaczyć, ponieważ wszyscy wiemy jak sprawa wygląda.

Wiata zostanie zamknięta 21.03.2015r., po dokonaniu prac  związanych z jej zabezpieczeniem. Przypominamy, że od 2013 roku każdy właściciel/zarządca/najemca nieruchomości opłaca określoną stawkę za zagospodarowanie produkowanych na swojej nieruchomości odpadów. Jeżeli zadeklarowali Państwo segregowanie odpadów, musicie rozdzielać produkowane na swoich nieruchomościach śmieci z podziałem głównie na: szkło, plastik i papier i wystawiać je w specjalnych, zakupionych workach do odbioru przez firmę zbierającą. My oferujemy Państwu możliwość pozostawienia swoich odpadów segregowanych w punkcie segregacji odpadów w Silnowie na następujących zasadach:

20130328_seg_1

– wszyscy zadeklarowani użytkownicy partycypują w jednorazowym koszcie zabezpieczenia wiaty przed dostępem,

– każdy użytkownik  odpowiada za utrzymanie czystości  w wiacie i otoczeniu przyległym,

– do wiaty zanosimy  T Y L K O takie odpady jak papier, szkło i plastik (szczegóły dostępne na pojemnikach),

– każdy użytkownik samodzielnie rozdziela swoje odpady na poszczególne rodzaje,

–  każdy użytkownik reaguje na próby nieprawidłowego użytkowania wiaty

 

Deklarację chęci współużytkowania wiaty zamieszczamy tutaj Deklaracja chęci współużytkowania wiaty do segregacji odpadów w Silnowie, a  w wersji papierowej można ją otrzymać na świetlicy, w sklepie u Pani Tunkiewicz lub na stacji paliw.

 

Jesteśmy zobowiązani również zamieścić informację, że wszelkie próby nieprawidłowego korzystania z punktu segregacji odpadów oraz zostawiania odpadów przy wiacie będą monitorowane i zgłaszane właściwym służbom.

Mamy nadzieję, ze nasze działanie znajdzie Państwa uznanie i przyczyni się do poprawy wizerunku Silnowa

Dodatkowe informacje: Tel. +48 660904747

 

Zarząd Stowarzyszenia „Silnowo 2020”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wprowadzenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.