Stowarzyszenie SILNOWO 2020

Ulotka wydana na początku 2014r. w ramach realizacji projektu DL 2013

Ulotka Silnowo

==========================================================

Stowarzyszenie SILNOWO 2020 zainicjowało swoją działalność w celu poprawy warunków życia społeczności lokalnej Silnowa i okolicy.

==========================================================

A K T U A L N O Ś C I

POZYSKALIŚMY PIENIĄDZE I REALIZUJEMY PROJEKT!!!

Stowarzyszenie „SILNOWO 2020” realizuje projekt pod tytułem „Czas rozruszać Silnowo – integracja poprzez wspólną zabawę!!!”  9 czerwca 2012 roku zorganizowaliśmy imprezę integracyjną w Silnowie. >>>>Więcej>>>>

==========================================================

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA

Informujemy, że w dniu 12 maja 2012r. o godzinie 16:00 w dawnej restauracji „Złoty Kłos” odbędzie się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Silnowo 2020. Serdecznie zapraszamy członków oraz mieszkańców i inne zainteresowane osoby.

==========================================================

PRODUKTY Z BANKU ŻYWNOŚCI. WIĘCEJ >>>>

==========================================================

CHODNIK WZDŁUŻ DK 20

Jedną z pierwszych spraw, jaką zajęło się stowarzyszenie był problem utrudnionego ruchu pieszych oraz rowerzystów wzdłuż drogi krajowej nr 20 pomiędzy stacją benzynową a jeziorem Łączno i związanych z tym zagrożeń. Stowarzyszenie skierowało w tej sprawie pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (oraz do wiadomości Gminy Borne Sulinowo oraz Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Treść pisma oraz odpowiedzi przedstawiamy poniżej.

Poruszona przez GDDKiA w piśmie kwestia wykupu gruntów ze względu na wąski pas drogowy nie powinna stanowić problemu, ponieważ prawdopodobnie każdy z właścicieli przyległych do DK20 gruntów nie miał by nic przeciwko bezpłatnemu przekazaniu wąskiego pasa z działki na cel budowy chodnika (chyba, że się mylę ;-)).

6 odpowiedzi na Stowarzyszenie SILNOWO 2020

 1. Ewa Schmidt pisze:

  Panie Arku, jako Sołtys wsi Piława i Prezes Stowarzyszenia Klub Wodny PILE składam gratulacje ze zwycięstwa w Wyborach do Rady Gminy w Bornem Suliunowie, życzę Panu spełnienia postanowień i planów oraz dobrej integracji obu sołectw jako nasz Radny!
  pozdrawiam
  Ewa Schmidt

 2. biolog pisze:

  Panie Arku
  Słyszałam , że kobra tuż przed atakiem hipnotyzuje ofiarę wzrokiem, a grzechotnik
  odwraca uwagę ofiary tzw dobrym słowem czyli , dzwiękiem grzechotki.
  Oj, ale to chyba nie na temat piszę…
  A może ?
  Pozdrawiam i gratuluję
  biolog

  • admin pisze:

   Dziękuję. Nie mogę jednak skomentować, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że intencja Pani wypowiedzi była inna niż moja interpretacja, a nie chcę nikogo urazić. Możemy jednak o tym podyskutować przy najbliższej okazji. Zapraszam.

 3. biolog pisze:

  Panie Arku
  Dziękuję za zaproszenie do dyskusji, a jak Pan zapewne wie, jest o czym rozmawiać.
  Od dnia kiedy został Pan Radnym , wiele spraw ruszyło , nie tylko tych Silnowskich.
  Nie chcę Panu kadzić , ale jest Pan chyba pierwszym z Radnych, którzy potrafią spojrzeć szerzej niż tylko własne podwórko/czyt. swoja wieś/ Zaangażowanie jakie Pan wykazuje np. w rozwiązywaniu problemów w ościennej Pilawie, jest godne osobnego tematu.
  Pytanie moje brzmi.: czy można być apolitycznym / mówię tu o tej małej wiejsko-gminnej polityce/ i jednocześnie być dobrym reprezentantem całego naszego mikro regionu?
  Pytanie moje jest w pełni uzasadnione.
  Pańska pomoc np. w sprawie zatwierdzenia i budowy wiaty na plaży w Piławie, była nieoceniona i wprost niezbędna.Uznają ten fakt wszyscy których inteligencja jest wyższa niż IQ wiewiórki ,lecz z drugiej strony , swoją skuteczną pomocą wykazał Pan
  totalną indolencję tych mieszkańców Piławy , którzy choćby z racji zajmowanego stanowiska powinni poczuwać sie do udzielenia takiej , podobnej pańskiej , pomocy.
  Wobec powyższego, Pańska pomoc napiętnowała ich niechęć i nieróbstwo.
  Dostali z tzw.”liścia” w sprawach piławskich , od osoby która nawet w Pilawie nie mieszka, i jej problemy mogłyby być dla Pana nawet i trzecioplanowe.
  Czy przygotował Pan jakiś plan „B” na wypadek tego „moralnego” konfliktu?
  Macki piławskiej „ośmiornicy”, mimo że jej tułów odrąbaliśmy w kwietniu, dalej wiją sie swoim życiem i sięgają od borneńskich urzędów aż po starostwo w Szczecinku.
  Jak inaczej tłumaczyć odmowę wydania zgody na budowę w Pilawie klombu z cokołem , gdy zapytana o to kompetentna Pani Dyrektor w Starostwie , zapytała: a gdzież to ma być stworzone? W Piławie !
  No to musicie wystąpić o zgodę budowlaną!!!
  To co?Prawo zależne jest od miejscowości? Bzdura!!!
  Sam Starosta na samą myśl o Piławie dostaje prawdopodobnie spazmów.
  Partyjna Koleżanka ,” padła” mu w wyborach Samorządowych ,a na dodatek wypierniczyli ja z funkcji Sołtysa. A miało być tak pięknie.
  Na dodatek powstała jakaś grupa „Piławscy’ która jest o krok by dobrać sie Panu Staroście do tzw .czterech liter za sprawą Klubu Wodnego .
  Podoła Pan temu wszystkiemu?
  Osobiście jestem przekonana ,ze TAK, i bardzo na to liczę, jednak muszę Pana zapytać.
  Piława to teraz dość „głębokie i wzburzone wody” . Ma Pan w odwodzie jakąś łódkę albo chociaż kapok, taki ze światełkiem? :))
  Pozdrawiam serdecznie.
  biolog

 4. biolog pisze:

  Panie Arku
  Gratuluję Panu i Stowarzyszeniu Silnowo 2020 sprawnie przeprowadzonego
  Turnieju Siatkówki.Podobno było superrrrrr.
  Wyników wprawdzie nie znam , ale przecież nie o wyniki w tym wszystkim chodzi.
  Wszelkie działania prospołeczne zawsze były , są i będą podbudową do wzmacniania integracji wewnątrz społeczności , a to i tylko to gwarantuje realizacje wspólnych celów . Gratuluję i życzę powodzenia w tych działaniach.
  PS.
  ..ze zapytam…
  Podobno były na Turnieju w Silnowie dziewczyny z NIO Piławscy , to prawda?
  I co?Bo to rożnie ludzie gadają…
  Słyszałam ,że gdzie sie One nie pojawią to albo coś porządkują albo zmontują jakąś imprezę . Strach się bać .Pytam tylko z babskiej ciekawości…oczywiście. „Grzeczne” były?
  Acha , i jeszcze jedno..
  Tu , na stronie Silnowo 2020 , o turnieju cisza….jak makiem zasiał.
  Panie Arku , trzeba się chwalić , bo i jest czym!!!
  Pozdrawiam wszystkich z SILNOWO 2020.
  biolog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.