Ośrodek Zdrowia w Silnowie

Chciałbym tym wpisem odnieść się do informacji, o której dowiedziałem się w dniu dzisiejszym, informacji która pojawiła się na drzwiach Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Silnowie i która stanowi jedyną formę poinformowania mieszkańców Silnowa, Piławy, Osiczyna, Uniemina, Dąbrowicy i innych zainteresowanych, o fakcie zamknięcia ośrodka „od 19 kwietnia do odwołania”. 

Decyzja o wstrzymaniu pracy ośrodka jest wynikiem wewnętrznych uwarunkowań i decyzji ZOZ Borne Sulinowo wynikających z „braków kadrowych” jak możemy przeczytać w „komunikacie”.

O ile jestem w stanie zrozumieć, że wystąpiły pewne, nadzwyczajne okoliczności, których ZOZ Borne Sulinowo nie mógł przewidzieć wcześniej, to nie jestem w stanie zaakceptować formy w jakiej mieszkańcy są informowani o fakcie bezterminowego ograniczenia dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej. W XXI w. mamy łatwy dostęp do wielu kanałów informacyjnych, które można było wykorzystać do przekazania kompleksowej, rzetelnej informacji. Mieszkańcy odnieśli wrażenie, że z dnia na dzień „zamyka się im” ośrodek zdrowia, bez konsultacji i wcześniejszego uprzedzenia. Zrozumiałym jest fakt, że wzbudziło to nasz niepokój. 

Wszystkich zainteresowanych uspokoić, że likwidacja Ośrodka Zdrowia w Silnowie nie była nigdy przedmiotem dyskusji czy rozważań Radnych Gminy Borne Sulinowo zarówno na  poziomie Komisji Budżetowo-Gospodarczej, której jestem przewodniczącym, jak również  na poziomie całej Rady Miejskiej. 

 

z poważaniem

Arkadiusz Malarski Radny Rady Miejskiej w Bornem Sulinowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wprowadzenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.