Relacja z VIII turnieju amatorskiej siatkówki Silnowo 2019

 

Wizytówką sportową Gminy Borne Sulinowo w każdy ostatni weekend lipca od 8 lat jest Amatorski Turniej w piłce siatkowej. Turniej organizowany jest wspólnie przez Stowarzyszenie Silnowo 2020 oraz Centrum Kultury i Rekreacji przy wsparciu Urzędu Miejskiego oraz indywidualnych sponsorów. Przez szereg lat grupa odbiorców Turnieju była tak liczna, że w tegorocznej imprezie udział wzięła rekordowa liczba 8 drużyn. Do dyspozycji przyjezdnych były gorące kiełbaski z grilla, ciasta i babeczki ,a także woda z cytryną. Jednakże wielkie brawa dla Stowarzyszenia Silnowo 2020 należą się za przygotowanie dodatkowego boiska do siatkówki na terenie strefy rekreacyjnej w Silnowie. Dzięki temu zabiegowi Turniej można było przeprowadzić bez najmniejszych przeszkód.
Drużyny zostały podzielone ma dwie grupy po 4 zespoły, w których rozgrywali mecze każdy z każdym. Najlepsze 4 ekipy grały play offy i finały, a pozostałe drużyny rozegrały mecze o niższe lokaty. Ostatecznie w finale znalazły się drużyny „Set Point” oraz wielokrotni zwycięzcy Turnieju „ZIP” Rakowo. Górą okazali się Ci drudzy i to oni ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwem. Mecz o 3 miejsce wygrała drużyna (i tu spora niespodzianka) „MY” z Bornego Sulinowa. Za obsługę sędziowską odpowiadali animatorzy Orlika w Bornem Sulinowie: Piotr Gałka oraz Paweł Gorgol.
Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
1. ZIP Rakowo
2. Set Point
3. MY
4. Przyszliśmy popatrzeć
5. Rakowo
6. Mlekołaki
7. Silnowo 2020
8. Juchowo
Oprócz zmagań turniejowych odbyły się dwie konkurencje sportowe: rzuty za 3 punkty do kosza oraz strzały piłką do celu. Liczba uczestników oscylowała w granicach 35 osób na konkurencję, co też było tegorocznym rekordem. Warto dodać, że w jednej konkurencji dwa pierwsze miejsca przypadły małżeństwu. Miłym gestem wykazał się jeden z uczestników konkurencji „strzały piłką do celu”, który oddał swoją nagrodę – piłkę nożną małemu Igorowi z Silnowa.
Po zmaganiach sportowych wybrano też MVP Turnieju, a został nim Bartosz Mokrzycki z drużyny „ZIP” Rakowo, który otrzymał bon o wartości 100 zł na sprzęt sportowy ufundowany przez Burmistrza Bornego Sulinowa – Panią Dorotę Chrzanowską.
Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom –Brian Expert, Deko Serwis, Dom i Ogród, Grupa Budowlana oraz SOLAR. 
Opracował 
Piotr Gałka

Zdjęcia na FB

Relacja zza miedzy (film):  https://www.facebook.com/pilawanadpile/videos/2404535469589838/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wprowadzenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.