Internet ludzie w Silnowie mają i nawet z niego korzystać potrafią :-) ….

W tytule tego wpisu odnoszę się do stwierdzenia zawartego w jednym z postów zamieszczonych na forum gk.24 http://forum.gk24.pl/borne-sulinowowybory-komitety-i-kandydaci-t110737/?p=983062 (wpis został usunięty przez admina forum GK24; autor wpisu sugerował, że posty dotyczące Silnowa w kontekście wyborów samorządowych zamieszczone na tym forum i tak nie zostaną przez nikogo przeczytane, ponieważ ludzie w Silnowie nie mają internetu) ,  które pokazuje jak różni ludzie postrzegają Silnowo i jego mieszkańców, przeciwko czemu protestuję. Nie odnoszę się natomiast do zawartości całej dyskusji.

Od wielu lat słyszy się jakie to Silnowo „wiejskie”, jak tutaj „bociany zawracają”, nie ma poczty, banku, stacja kolejowa straszy itp. itd.

Wydaje mi się, że wszyscy spoza Silnowa już zapomnieli, że to właśnie Silnowo oddało swoją „duszę” żeby mogła powstać Gmina Borne Sulinowo, że to m.in. ludziom bezpośrednio związanym z Silnowem chciało się chcieć podjąć trud stworzenia miasta cywilnego na bazie jednostki wojskowej. Przecież Borne Sulinowo mogło podzielić los Kłomina a Silnowo być nadal wiejską gminą – dlaczego nie?  Oczywiście w perspektywie minionych 20-lat należy uznać bezdyskusyjnie, ze utworzenie Gminy Borne Sulinowo było słuszne i dało impuls do rozwoju tego obszaru. Niestety przyniosło również negatywne zmiany co można było obserwować w Silnowie przez wiele lat po „wyprowadzce” władz gminnych do Bornego Sulinowa.  Proszę więc w ramach rekompensaty o trochę szacunku dla Naszej miejscowości.

Jedno jest pewne i daje impuls do pozytywnego myślenia – w Silnowie może być już tylko lepiej i tego się trzymajmy!!!

 • – Mamy Gimnazjum Publiczne (i niech tak zostanie).
 • – Na terenie Silnowa działa kilku prywatnych przedsiębiorców,
 • – Mamy ładne obiekty sportowo – rekreacyjne.
 • – Mamy dobrą lokalizację (las, jezioro, droga krajowa)
 • – Mamy ciekawych ludzi – wprawdzie wielu indywidualistów przez co ciężko się porozumieć, ale nad tym możemy popracować.
 • – Mamy stację benzynową – wielu z Nas zapewne potwierdzi jak wielkim „darem od niebios” jest ta instytucja 🙂 .
 • – Mamy najładniejszą kapliczkę (tak, tak – piszę o tym pomimo, że dużo wkładu w powstanie tej kapliczki miał mój, jakby nie było, konkurent w zmaganiach o mandat radnego – wybory, wyborami jednak to co dobre dla wizerunku naszej miejscowości należy chwalić)

A czy wszyscy zdaja sobie sprawę, że Silnowo jest wiodącą miejscowością w kwestii ilości kortów tenisowych ?! Zaryzykuję stwierdzenie, że na I –miejscu w Województwie Zachodniopomorskim. W Silnowie zlokalizowane są 4 korty tenisowe, w tym 2 pod dachem !!! – wszyscy wiedzieli?                                                                                                                                             To są nasze mocne strony,  zapewne nie wszystkie, jednak na ta chwilę takie mi przyszły do głowy.

Bardzo pozytywną zmianą dla Silnowa jest to, że sołectwa Silnowo i Piława stanowią jeden okręg wyborczy  w nadchodzących wyborach co oznacza, że będą miały wspólnego przedstawiciela w radzie miejskiej. Silnowo i Piława mają wspólny interes, którym jest rozwój turystyki. Od wielu lat miejscowości łączą się w sposób naturalny poprzez zagospodarowywanie terenów położonych   w pobliżu jeziora Pile. Bardzo ważne jest rozwijanie obydwu miejscowości w kierunku wzmocnienia sektora turystycznego.  Odpowiednie zagospodarowanie Jeziora Pile oraz stworzenie atrakcyjnej oferty dla turystów daje szanse na wspólny rozwój gospodarczy obydwu sołectw. Musimy postawić na wysoką jakość zagospodarowania przestrzeni publicznej i wymyślić jak  wykorzystać unikalne położenie dla uzyskiwania dodatkowych dochodów  przez mieszkańców.

Możemy sami poprawić jakość swojego życia i wizerunek swoich miejscowości, musimy tylko określić wspólne cele i do nich dążyć odstawiając uprzedzenia i niechęć na bok. To jest recepta na sukces dla takich „wioch” jak nasza. Nie ja to wymyśliłem, taki sukces już odniosło wiele miejscowości w Polsce i na świecie.

 

Pozdrawiam

Arek Malarski

 

Wszystkie teksty dostępne na www.silnowo.pl są własnością Stowarzyszenia „SILNOWO 2020” lub ich autorów. Zabrania się wykorzystywania lub kopiowania bez zgody.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Internet ludzie w Silnowie mają i nawet z niego korzystać potrafią :-) ….

 1. Arkadiusz Górka pisze:

  Zgadzam się z tym co napisał Arkadiusz Malarski (mój kontrkandydat) w tak bulwersującej sprawie że tak określę opluwania i ośmieszania mieszkańców Silnowa bo może jeszcze okaże się że nie potrafimy korzystać z telefonów? ale to z całą pewnością propaganda z pod znaku sierpa i młota. Dodam że swej strony też to że z niekłamaną szczerością i wielkim szacunkiem cieszę się i życzyłbym wszystkim kandydatom w obecnych wyborach samorządowych takich kontrkandydatów jak Arek Malarski!!!
  O sprawach infrastruktury i działań na rzecz naszych miejscowości i naszych mieszkańców w większości i przy jego czynnym udziale( nawet dla mnie ważne jego tzw. duchowe wspieranie) – właśnie był tym kołem zamachowym i tym inicjatorem Arek Malarski i „Stowarzyszenie Silnowo 2020”- któremu przewodniczy!

  A ode mnie : moim przesłaniem i tym z czym się identyfikuje a tym samym deklaruję że jako my kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do samorządów gminnych, reprezentujący wiele środowisk i organizacji, połączeni wspólnymi wartościami oraz troską o dobro Polski, pragniemy wziąć odpowiedzialność za harmonijny i prawidłowy rozwój naszych „małych Ojczyzn”.
  Polska jest jedna, Polska jest wszędzie – podejmujmy wszelkie działania na rzecz rozwoju naszej małej Ojczyzny, tak by miejsce urodzenia, zamieszkania, pochodzenie nie pozbawiało nikogo warunków do godnego życia. Istniejące różnice pomiędzy nami niwelujmy poprzez patrzenie w przyszłość.Mając na uwadze konieczność głębokich reform w wielu dziedzinach życia społecznego, wyrażam wolę szerokiej współpracy ze wszystkimi, którym bliskie są idee zrównoważonego rozwoju, wolności, samorządności i solidarności społecznej a także promowania i udzielania wszelkiej pomocy w działaniach lokalnych stowarzyszeń, zawsze i wszędzie popierać będę takie działania jakie podejmuje n a s z e silnowskie „Stowarzyszenie Silnowo 2020 „służące”-tak służące powtórzę to! dobru n a s z e j społeczności. Degradacja wizerunkowa i infrastrukturalna naszych sołectw nie jest winą mieszkańców tylko tych którzy mieli nas reprezentować i reprezentowali w Radzie Miejskiej przez szereg lat wyjątek stanowi ciężka i owocna praca p. Małgorzaty Sobolewicz (dziś słyszymy ,iż radnego nie obowiązują wnioski i sprawy swoich wyborców tylko działania na rzecz gminy takiego określenia użył Grzegorz Natkański na zebraniu wyborczym w dniu 23-10-2014 w Silnowie)
  Czas na zmiany! Zacznijmy je od Samorządu!!!
  Ze swej strony cytuję słowa: „Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu…” (Konstytucja 3 Maja)

  Wszystkie teksty są własnością „KWW PiS” lub ich autorów. Zabrania się wykorzystywania lub kopiowania bez zgody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.